Hooldusjuhised
Hooldusjuhised

Professionaalne puhtus kodustes tingimustes

Electroluxi seadmetega saate ka kõige õrnemaid riideid turvaliselt kodustes tingimustes hooldada. Riidekiud on kaitstud, värvid ärkavad ellu ning tekstuurid püsivad kaunid. Hästi ja õigesti hooldatud riiete hea välimus säilib kaua - ka ilma keemilise puhastuseta.

Kuidas hooldada riideid, mis teie eest hoolitsevad

Karmid ilmastikutingimused eeldavad vastupidavat riietust. Hoolitsege oma riiete eest õigesti, et need ei näeks ainult head välja, vaid ka teeniksid teid kaua.

Kolm erinevat tüüpi Helly Hanseni jakki.

Hooldage kõiki kihte

Hea õueriietuse saladus peitub kihtides. Pealmine kiht kaitseb teid tuule, vihma või lume eest, keskmine hoiab teid soojas ning villane aluskiht hoiab teie keha kuivana. Kõigi kolme kihi eest on oluline hoolitseda, et saaksite olla kindel, et ka nemad teie eest hoolitsevad.

Joped ja jakid

Helly Hanseni jope

Kuidas hooldada jopet

Talvise matka ettevalmistuste hulka kuulub ka jope pesemine. Kui teie jope ei pea enam vett, tuleks niiskuspidavuse taastamiseks seda jaheda veega pesta ja enne triikimist kuivatada. Kui jope on oma hingavust kaotanud, tuleks seda pooride avamiseks samuti pesta ning seejärel jaheda triikrauaga triikida.

Naine hoidmas Helly Hanseni värskelt pestud suusajakki
Korralik ettevalmistus tasub end ära

Õueriided on seiklusteks valmis - pestud ja kuivatatud kodust lahkumata, Electroluxi abil

UltraCare pesumasina juhtpaneel

Lisaloputus, lisahooldus

Jopet pestes hoiduge pesuloputusvahendi kasutamisest - see sulgeb kanga poorid ja mõjutab selle kvaliteeti, vähendades niiskuspidavust ja hingavust. Parem on kasutada vedelat, lisanditeta pesuainet. Ärge unustage lisaloputust! Nii hoiate jope pesuvahendijääkidest puhtana ja selle kvaliteet ei kahane.

 • Electroluxi pesumasina madala temperatuuriga programm
  Valige õige pesuvahend

  Peske jopet õrna ja lisanditeta vedela pesuvahendiga, mis sobib madalate temperatuuridega pesemiseks.

 • Naine hoidmas suusajakki
  Õueriiete programm

  Kasutage Electrolux DelicateCare trummelkuivati väliriiete programmi, et taastada riiete vetthülgavad omadused.

 • Suusajaki lähivaade
  Kaitske jope pinda

  Enne jope pesemist ja kuivatamist tühjendage kõik taskud ning sulgege kinnitused ja tõmblukud.

UltraCare™ Eco

Hoidke oma riietus parimas korras - kui te näete hea välja, siis te ka tunnete end hästi

UltraCare Eco pesumasin

Täiuslikult puhtaks 30 kraadiga

Pesupesemine 30 kraadi juures pole kasulik ainult keskkonnale, vaid ka teie riietele. UltraCare™ Eco pesumasin võimaldab 30-kraadist pesu ka selliste riietega, mida te tavaliselt 40 kraadiga pesete. Teie riiete eest hoolitsetakse õrnemalt ja need püsivad kauem uuena.

Sulejoped

Kuidas hooldada sulejopet

Kui te hoolitsete oma sulejope eest, hoolitseb ka tema teie eest. Kasutage sulejope pesemiseks UltraCare™ Eco pesumasina õrnpesuprogrammi, et jope kaunis välimus ja kvaliteet säiliksid. Kui kasutate DelicareCare kuivatis kuivati palle, ei kogune suled jope nurkadesse, vaid jaotuvad ühtlaselt, hoides teid alati soojas.

Naine imetlemas oma äsjapestud sulejopet

Ärge peske sulejopet käsitsi

Sulejopet tuleks alati pesumasinas pesta. Täiendav pesuloputus eemaldab kõik pesuvahendi jäägid, kaitstes sellega jope kvaliteeti. Vormi hoidmiseks tuleb sulejope trumlist kohe välja võtta. Ärge väänake jopet, vaid suruge vesi tasapinnaliselt välja.

 • Electroluxi pesumasina madala temperatuuriga programm
  Peske madalatel temperatuuridel

  Sulejopet tuleks pesta leiges vees õrnpesu tsükliga. Pesuvahendijääkide eemaldamiseks kasutage lisaloputust.

 • Lähivaade kuivatuspallist Electroluxi trummelkuivatis
  Valige õige tsükkel

  Sulejope kuivatamiseks valige pikk, keskmise temperatuuriga kuivatustsükkel ja kasutage kuivatuspalli, et tulemus oleks kerge, kohev ja värskelt lõhnav. Ärge võtke jopet kuivatist välja enne, kui see on täiesti kuiv.

 • Helly Hanseni sulejope
  Kaitske oma jope pinda

  Peske sulejope teistest esemetest eraldi. Materjali kaitsmiseks tühjendage taskud ning sulgege kõik lukud ja kinnitused.

Fliisjakid

Kuidas hoolitseda fliisi eest

Fliisi võib edukalt ka kodus pesta. Kõige parem on kasutada sooja vett, õrnatoimelist pesupulbrit ja vältida kangapehmendajat. Kasutage kindlasti lisaloputust ja võimalusel masinkuivatust – nii jääb fliis mõnusalt pehme.

 • Electroluxi pesumasina madala temperatuuriga programm
  Sünteetika pesemine

  Ebemete eraldumise tõttu ei tohiks fliisist esemeid koos puuvillastega pesta. Selle asemel peske sünteetilisi riideid koos teiste tehiskiust materjalidega (polüester, nailon jm).

 • Naine fliisjakiga
  Ärge triikige – kasutage auru

  Kuivatage fliisi kas spordiriiete või sünteetiliste materjalide kuivatustsükliga. Ärge triikige fliisi, vaid kasutage selle silumiseks ja värskendamiseks aurutsüklit.

 • Fliisjaki lähivaade
  Kaitske oma jaki pinda

  Enne fliisjaki pesemist ja kuivatamist tühjendage taskud ja sulgege kõik kinnitused ning tõmblukud.

Kuidas hooldada klassikat

Mood tuleb ja läheb, kuid valge särk on miski, mis pole mitte kunagi moest kadunud. Nüüd on särgi värskena ja säravalt valgena hoidmine lihtne ka keemilise puhastuseta.

Hooldussildiga valge särk rippumas elutoas

Teie garderoobi nurgakivi

Teie garderoob on koht, kus te kujundate oma isiklikku stiili. Te saate eksperimeerida uute trendidega, kombineerides neid garderoobiklassikasse kuuluvate esemetega, nagu näiteks valge särgiga. Klassikalise valge särgiga saate luua nii peene kui ka tagasihoidliku mulje. Soliidne või elegantselt mugav – võimalusi jagub. Klassikaline valge särk on sundimatu, kuid šikk – see on täiuslik "puhas leht".

Naine hoidmas värskelt pestud valget särki
Garderoobivalmis

Kasutage parimat pesuhooldust ja hoidke oma särgid valgemast valgemad

 • Lahtinööbitud sinine särk
  Vaadake hooldussilti

  Enne pesemist nööpige särk, sealhulgas kätised ja krae, lahti. Järgige kindlasti hooldussildil olevaid soovitusi, juhiseid ja pesutemperatuuri.

 • Säravvalge särk
  Valige pesuaine targalt

  Kui soovite oma särki värskeilmelisena hoida, kasutage pesupulbrit, mis sisaldab ka pleegitusainet, et saada valgemast valgem tulemus.

 • Joonis, kus on näidatud, kui palju ruumi peab jääma pesu ja trumli lae vahele
  Jätke piisavalt vaba ruumi

  Jätke masinasse pandud pesu ja trumli lae vahele umbes käelaba jagu vaba ruumi, et vältide ületäitmisest tulenevaid pesupulbrijutte pesu pinnal.

Vaade säravpuhtale valgele särgile
SteamCare

Tervitage siledaid, värskeid riideid. Värskendage oma riideid kiirelt auru abil.

SteamCare pesumasin

Viige oma särgid spaasse

Teie lemmiksärgid peavad taluma nii mõndagi. Igapäevane tormamine rikub kiirelt nende puhta ja kirka välimuse. Kui soovite seda vaid 30 minutiga tagasi saada, proovige meie SteamCare pesumasinate spaahooldust. Hooldus taastab riidekiudude pehmuse, eemaldab lõhnad ja annab teie särgile tagasi selle hindamatu värske välimuse.

Kuidas hooldada villaseid riideid

Villased riided on loodud pikaks ajaks kestma ja nende eest tuleks hästi hoolitseda. Olgu tegu hinnalise mantli või igapäevase sviitriga – allpool toodud nõuanded aitavad neid hoida.

Villaste pesemine

Valge villane džemper riidepuul

Miks hooldada villaseid esemeid?

Vill on imeline materjal. See on biolagunev, tulekindel ja pakub isegi UV-kaitset. Ta on hingavam kui muud kiud, reageerides teie kehatemperatuurile. Külmaga hoiab see teid soojas, palavaga jahedas. Materjal, mis väärib hoidmist, et säilitada kõik oma head omadused.

Woolmark Greeni logo
Woolmarki heakskiiduga

Woolmarki sinine ja roheline sümbol tähendavad, et meie masinates võite pesta ka ainult "käsitsipestavaid" villaseid esemeid.

 • UltraCare Eco näidikupaneelil kuvatav külma pesu tsükkel
  Külm pesu

  Kui teie pesumasinal ei ole villapesutsüklit, siis soovitame kasutada "käsitsipestava villase" pesemiseks jaheda veega tsüklit. Pöörake villased esemed alati pahupidi.

 • Villane valge džemper
  Valige pesuaine targalt

  Vältige tugevatoimelisi pesupulbreid, ensüüme sisaldavaid biopesupulbreid või valgendajat sisaldavaid pesupulbreid. Kasutage spetsiaalset villa pesemiseks mõeldud vahendit.

 • Villaste esemete virn
  Paigutage õigesti

  Hoidke oma sviitreid lamedalt kokkuvoldituna, et vältida väljavenimist. Kui te peate need siiski riidepuule riputama, kasutage spetsiaalseid kootud esemete riidepuid, mis neid paremini toetavad.

Valge villane džemper Electroluxi hea hoolduse sildiga

Villase pesemine

Kindlasti olete kuulnud, et villaseid esemeid ei tohi masinas pesta. Kuid ajad muutuvad. Lisaks pesemisele hoolitseb UltraCare™ Eco pesumasin iga riidekiu eest. Masin segab nii pesuaine kui loputusvahendi enne trumlisse jõudmist. Nii tagatakse villaste esemete parem hooldus – pehmem, puhtam ning ühtlasem tulemus.

DelicateCare

Saage oma lemmikriided kuivaks masinas, mis võimaldab individuaalseid tsükleid iga materjali jaoks.

Trummelkuivatage ka villaseid riideid

Nüüd võite oma villaseid esemeid parimas korras hoidmiseks ka trummelkuivatada. DelicateCare kuivatid pakuvad unikaalset villahooldust. Spetsiaalne kiirus hoiab riideid vastu trumli külgi. Nii tagatakse lamekuivatusele sarnane tulemus. Võite kindel olla, et esemed ei tõmbu kokku ega lähe sõlme.

Sinine villane džemper

Aitab "ainult käsitsipesust"

Kindlasti tahaksite, et pesumasin teie villaste esemete eest võimalikult hästi hoolitseks. Meie pesumasin-kuivatid on esimesed seadmed turul, millele on antud Woolmarki märk. Woolmark on maailma juhtiv villahooldusasjatundja. Seega võite oma kõige õrnemaidki käsitsipestavaid villaseid esemeid rahuliku südamega ühes ja samas masinas pesta ja kuivatada.

Kuidas hoida värve kirka ja värskena

Värvilised riided kaotavad oma sära ning tuhmuvad kiiremini kui tumedad või valged riided. Kuid kui te pesete neid õigesti ja hooldate õrnalt, võite oma värvilistest rõivastest veel pikalt rõõmu tunda.

Tooge oma ellu veidi värve

Värvid mõjuvad positiivselt ja erksalt, lisades optimismi ja rõõmu nii teie garderoobi kui ka ellu. Te tunnete endas uut hoogu. Sageli on aga just värvilised riided kõige õrnemad ja kipuvad ruttu topiliseks minema ning pleekima. Kui neid aga õigesti ja õrnalt hooldada, toovad nad teie ellu rõõmu ja energiat veel pikka aega.

Pesuvahendit ostes püüdke leida selline, mis nii hooldab kui ka puhastab. Üldiselt on vedelad pesuvahendid ja geelid värviliste riiete jaoks parim valik.

 • 16
  Sorteerige riideid

  Sorteerige riided värvi järgi – lillasid, punaseid ja oranže esemeid võib pesta koos, samuti võib kokku panna heledamad sinised ja rohelised. Kui mõnda värvi eset on ainult üks, siis on soovitatav see eraldi käsitsi pesta.

 • 17
  Eemaldage plekid

  Mõned plekid nõuavad rohkem hoolt ja tähelepanu: vaadake rõivaese üle ja kandke väike kogus plekieemaldit plekile, seejärel hõõruge eset kergelt vees. Vältige väga kuuma veega programme, sest kuum vesi võib plekid jäädavalt kangale kinnitada.

 • 18
  Kui kahtlete – keerake pahupidi

  Riiete hõõrdumise ja kulumise vähendamiseks pöörake need alati pahupidi ja jälgige, et masinasse pandud pesu ja trumli ülaosa vahele jääks umbes käelaba laiune vahe. Valige madalam temperatuur ning õrn pesu või keskmine pesutsükkel (maksimum 30).

UltraMix

Pesuaine ja -pehmendaja eelsegamine tagab parema hoolduse.

UltraM

Jahe on lahe

Tänu unikaalsele eelsegamismoodusele võimaldab meie UltraMix süsteem värvilisi esemeid madalamatel temperatuuridel pesta. Nii pesuaine kui ka kangapehmendi segatakse veega juba enne riietega kokkupuutumist – see tagab parema ja õrnema hoolduse. Ultramix tehnoloogia on kõigis UltraCare pesumasinates.

Hooliv kuivatamine

Pärast pesuprogrammi lõppu tuleks riided pesumasinast kohe välja võtta, sest kui värvilised ja niisked esemed kaua üksteise vastu puutuvad, võivad nad üksteisele värvi anda. Kuivatamisel tuleks riideid materjali, mitte värvi järgi sorteerida. Selle põhjuseks on asjaolu, et eri materjalide kuivamisaeg on erinev - kui te mõnda eset liiga kaua kuivatate, võib see kuluda ja oma värske väljanägemise kaotada.

Kuidas teha hästi kantutest hästi hooldatud

Hea teksapaar on rohkem kui garderoobi kohustuslik osa - see on investeering. Kui hoolitsete nende eest hoole ja armastusega, muutuvad need ajapikku üha paremaks.

Hoolige oma lemmikteksadest

Teksad on valmistatud väga vastupidavast materjalist, kuid kui te tahate neid pikka aega hea välimuse juures hoida, tuleb teil nende eest ka hästi hoolt kanda. Kõige olulisem on pesta pükse madalal temperatuuril ja hoiduda ülepesemisest.

Meie OptiSense programm reguleerib pesuprogrammi vastavalt pesukogusele, hoides sel viisil ära teksade ülepesemise.

 • 19
  Vältige värvide ülekandumist

  Eraldage teksad valgest või muust erksavärvilisest pesust, kuna need võivad värvi anda. Võimalusel kasutage kuivatis meie teksaprogrammi - see on mõeldud värvide säilitamiseks ja pehme kuivatuse tagamiseks.

 • 20
  Uued teksad – vaadake hooldussilti

  Mõned tootjad soovitavad teksaseid esimest korda käsitsi pesta - pöörake need pahupidi, kallake väike kogus vedelat pesuainet vette ja laske pükstel vähemalt 45 minutit liguneda, neid leotusvees aeg-ajalt liigutades. Seejärel loputage teksapüksid hoolikalt jahedas vees ja riputage kuivama.

 • 21
  Teksadele mõeldud pesuaine

  Valige teksade jaoks kindlasti õige pesuaine. Värviliste esemete pesemiseks on saadaval lai valik pesuvahendeid. Kõige parem oleks kasutada vedelaid pesuvahendeid või pesukapsleid, sest need on värvide suhtes kõige õrnemad.

UltraMix

Pesuaine ja pehmendaja eelsegamine veega tagab parema hoolduse.

Hoolitsege oma teksade eest

Lisaks pesemisele hoolitseb meie UltraMix süsteem teksade eest ka teisel viisil. Erinevalt teistest masinatest, mis segavad pesuaine ja pehmendaja veega alles trumlis, teeb meie eksklusiivne süsteem seda juba enne seda, kui vesi teie riieteni jõuab. See tagab palju õrnema puhastuse.

Trummelkuivatus pehmete teksade nimel

Trummelkuivatus teeb teksad alati tunduvalt pehmemaks. Kuid mõned inimesed soovitavad teksaseid trummelkuivatisse mitte panna. Tegelikult teevad kaasaegsed kuivatid teksad pehmemaks ja aitavad nende vormi taastada. Järgige vaid hooldussildil olevaid juhiseid ja võtke teksad kuivatist välja kergelt niiskena, et hoida ära liigset kortsumist.

Kuidas oma spordiriideid vormis hoida

Spordirõivad aitavad meil end nii seesmiselt kui välimiselt tugevama, kindlama ja ilusamana tunda. Kui hoolitseme oma spordirõivaste eest nii nagu iseendagi eest, aitavad need meil end hästi tunda.

Hoolige oma spordiriietest

Spordiriiete pikema vastupidamise saladus peitub jaheda tsükli kasutamises - sellepärast vältige kõrgeid temperatuure isegi siis, kui riided on väga määrdunud. Soovitame kasutada spordiriiete programmi, kuna see on spetsiaalselt spordiriietele mõeldud ja peseb neid kõige tõhusamalt. Valige kindlasti õige pesuaine – selline, mis on välja töötatud tugevate plekkide ja lõhnade eemaldamiseks.

Ärge kasutage pesupehmendajat, eriti juhul, kui tegemist on membraane sisaldava kangaga nagu Gore-Tex. Pesupehmendaja võib vähendada kanga võimet õhku läbi lasta.

 • 22
  Higi lahti

  Kuna puuvillased T-särgid imavad rohkesti niiskust, väärivad nad eriti õrna hooldust ja tähelepanu. Keerake nad pahupidi ja kallake vedelat pesuainet kaenlaalustele. Laske neil umbes 30 minutit liguneda ja peske siis kõrgeimal hooldussildil lubatud temperatuuril.

 • 23
  Spordi- või tehiskiudude programm

  Kui teie pesumasinal või kuivatil ei ole spordiriiete programmi, siis kasutage sellele sarnast sünteetikatsüklit. Ärge unustage valida lisaloputust, kui tegu on väga määrdunud esemetega. Kuivatamisel eraldage puuvillased ja sünteetilised esemed, sest nende niiskusimavus on erinev.

 • 24
  Hoidke värskena

  Hoidke oma trennikott värskena. Kui panete oma trennikotti mõned kuivatuslehed, hoiab see koti puhta ja värskena ka treeningute vahelisel ajal. Ärge kunagi jätke trenniriideid kotti seisma. Võtke need kotist võimalikult ruttu välja, isegi kui te neid kohe pessu ei pane.

Pesuaine ja -pehmendaja eelsegamine veega tagab parema hoolduse.

Ultramix

Hoolitsege oma riiete eest

Lisaks pesemisele hoolitseb meie UltraMix süsteem spordiriiete eest ka teisel viisil. Erinevalt teistest masinatest, mis segavad pesuaine ja pehmendaja veega alles trumlis, teeb meie eksklusiivne süsteem seda juba enne seda, kui vesi teie riieteni jõuab. See tagab õrnema puhastuse.

Lihtne kuivatamiskunst

Parima tulemuse ja tõhusama kuivatuse saamiseks kasutage spordiriiete programmi. Sellel on programmi lõpus pikem mahajahtumisfaas, mis tähendab, et teie spordiriided on kohe selgapanemiseks valmis. Puuvillased ja sünteetilised esemed kuivavad erinevalt, sest nende niiskusimavus on erinev – seega tuleks riideid enne kuivatamist kindlasti sorteerida.