Hea hooldus

Professionaalne puhtus kodus

Electroluxi seadmetega saate kodus turvaliselt pesta ka oma kõige õrnemaid riideid. Riidekiud saavad hooldatud, värvid saavutavad elavuse ja tekstuur püsib kaunis. Hästi hooldatud riided säilitavad oma hea välimuse kauem. Ei mingit keemilist puhastust.

Kuidas hooldada riideid, mis teie eest hoolitsevad

Karmid ilmastikutingimused eeldavad sobivat rõivastust. Hoolitsege oma riiete eest õigesti! Ja teie riided teenivad teid veel kaua.

Kolm erinevat tüüpi Helly Hanseni jakki.

Hooldage kõiki kihte

Hea õueriietuse saladus peitub kihtides. Pealmine kiht kaitseb tuule, vihma või lume eest. Keskmine hoiab teid soojas. Villane aluskiht eemaldab kehapinnalt niiskuse. Kui hooldate kõiki kihte õigesti, võite oma riietusesemes kindel olla.

Joped ja jakid

Helly Hanseni jope

Kuidas hooldada jopet

Matkaettevalmistuste hulka kuulub ka jakipesu. Kui vesi jaki pinnalt maha ei valgu, tuleks seda jaheda veega pesta ja enne triikimist kuivatada. Kui see õhku läbi ei lase, võiks seda pesta. Pärast kuivatamist kasutage ainult jahedat triikrauda. Püsige soojas ja peske oma mõnusat jopet kodus.

Naine hoidmas Helly Hanseni värskelt pestud suusajakki
Parim ettevalmistus suusaretkeks

Seiklusteks valmis kodus Electroluxi abil pestud ja kuivatatud õueriietega

UltraCare pesumasina juhtpaneel

Lisaloputus, lisahooldus

Hoiduge pesuloputusvahendi kasutamisest – see suleb jakimaterjali poorid. See omakorda halvendab materjali kvaliteeti, vähendades veekindlust ja hingavust. Parem on kasutada vedelat, lisanditeta pesuainet. Ärge unustage lisaloputust! Nii saate puhta ja uuena näiva jaki.

 • Electroluxi pesumasina madala temperatuuriga programm
  Valige pesuaine targalt

  Peske oma purjetamisjakki õrnalt, valige madalam temperatuur ja kasutage lisanditeta vedelat pesuainet.

 • Naine hoidmas suusajakki
  Õueriiete programm

  Kasutage oma Electrolux DelicateCare trummelkuivati väliriiete programmi, et taastada riiete vetthülgavad omadused.

 • Suusajaki lähivaade
  Kaitske oma jope pinda

  Enne pesemist ja kuivatamist tühjendage taskud ja sulgege takjakinnitused ning tõmblukud.

UltraCare™ Eco

Hoidke oma riideid parimas korras, sest kui te näete hea välja, siis te ka tunnete end hästi

UltraCare Eco pesumasin

Puhas tulemus juba 30 kraadiga

Pesupesemine 30 kraadi juures pole kasulik mitte ainult keskkonnale, vaid ka teie riietele. UltraCare™ Eco võimaldab 30-kraadist temperatuuri ka sellise pesuga, mida te tavaliselt pesete 40 kraadi juures. Sellisel temperatuuril toimub nii pesu kui ka hooldus. Nii püsivad teie riided kauem uuena.

Sulejoped

Kuidas hooldada sulejopet

Kui hoolitsete oma sulejope eest korralikult, vastab ta samaga. Leige vesi ja õrnatoimeline pesu UltraCare™ Eco pesumasinaga aitab jopet kauem vormis hoida. Kui kasutate DelicareCare kuivatis ka kuivatuspalle, ei kleepu suled kokku ja jope jääb kohevaks. Teil aga on soe ja mõnus.

Naine imetlemas oma äsjapestud sulejopet

Ärge peske sulejopet käsitsi

Sulejopet tuleks alati pesta pesumasinas. Materjali omaduste säilitamiseks suudab sulgedest pesuainejääke piisavalt hästi eemaldada vaid täiendav masinloputus. Vormi hoidmiseks tuleb jope trumlist kohe välja võtta. Ärge eset väänake – vesi tuleb jopest tasapinnaliselt välja suruda.

 • Electroluxi pesumasina madala temperatuuriga programm
  Kasutage madalaid temperatuure

  Sulejopet tuleks kindlasti pesta leige vee ja õrnpesutsükliga ning pesupulbrijääkide eemaldamiseks valida üks lisaloputustsükkel.

 • Lähivaade kuivatuspallist Electroluxi trummelkuivatis
  Valige õige tsükkel

  Parima kuivamise tagamiseks valige pikk, keskmise temperatuuriga tsükkel ja kasutage kuivatuspalli, et tulemus oleks kerge, kohev ja värske lõhnaga. Ärge võtke eset enne välja, kui see on 100% kuiv.

 • Helly Hanseni sulejope
  Kaitske oma jope pinda

  Peske jopet teistest esemetest eraldi; materjali kahjustamise vältimiseks tühjendage taskud, sulgege lukud ja takjakinnitused.

Fliisjakid

Kuidas hoolitseda fliisi eest

Fliisi võib edukalt ka kodus pesta. Kõige parem on kasutada sooja vett, õrnatoimelist pesupulbrit ja vältida kangapehmendajat. Kasutage kindlasti lisaloputust ja võimalusel masinkuivatust – nii jääb fliis mõnusalt pehme.

 • Electroluxi pesumasina madala temperatuuriga programm
  Sünteetika pesemine

  Ebemete eraldamise tõttu ei maksa sünteetilisi esemeid puuvillastega koos pesta. Selle asemel peske neid koos muude tehiskiust materjalidega (polüester, nailon).

 • Naine fliisjakiga
  Ärge triikige – kasutage auru

  Trummelkuivatage oma fliisi kas spordiriiete või tehiskiudude tsükliga. Ärge seda triikige. Selle asemel proovige fliisi silumiseks ja värskendamiseks hoopis aurutsüklit.

 • Fliisjaki lähivaade
  Kaitske oma jope pinda

  Enne fliisi pesemist ja kuivatamist tühjendage taskud ja sulgege takjakinnitused ning tõmblukud.


Kuidas hooldada klassikat

Moed tulevad ja lähevad, kuid valge särk on miski, mis pole moest mitte kunagi kadunud. Nüüd on särgi värske ja säravalt valgena hoidmine lihtne ka ilma keemilise puhastuseta.

Hooldussildiga valge särk rippumas elutoas

Teie garderoobi nurgakivi

Garderoob on koht, kus te saate oma isiklikku stiili kujundada. Võite eksperimenteerida uute trendidega või kombineerida seda garderoobiklassikasse kuuluvate esemetega, näiteks valge särgiga. Selle abil võite olla väga peen või vaoshoitud. Soliidne või elegantselt hooletu – võimalusi jagub. Klassikaline valge särk on sundimatu, kuid šikk – see on täiuslik "puhas leht".

Naine hoidmas värskelt pestud valget särki
Garderoobivalmis

Kasutage parimat pesuhooldust ja hoidke oma särgid valgemast valgemad

 • Lahtinööbitud sinine särk
  Vaadake hooldussilti

  Enne pesemist nööpige särk, sealhulgas kätised ja krae lahti. Järgige kindlasti hooldussildil toodud soovitusi, juhiseid ja parimaid pesutemperatuure.

 • Säravvalge särk
  Valige pesuaine targalt

  Kui soovite oma särki värskeilmelisena hoida, kasutage pesupulbrit, mis sisaldab ka pleegitusainet, et saada valgemast valgem tulemus.

 • Joonis, kus on näidatud, kui palju ruumi peab jääma pesu ja trumli lae vahele
  Jätke piisavalt vaba ruumi

  Jätke masinasse pandud pesu ja trumli lae vahele umbes käelaba jagu vaba ruumi, et vältide ületäitmisest tulenevaid pesupulbrijutte pesu pinnal.

Vaade säravpuhtale valgele särgile
SteamCare

Tervitage siledaid, värskeid riideid. Värskendage auru abil kärmelt oma riideid

SteamCare pesumasin

Viige oma särgid spaasse

Teie lemmiksärgid peavad taluma nii mõndagi. Igapäevane tormamine rikub kiirelt nende puhta ja kirka välimuse. Kui soovite seda tagasi saada vaid 30 minutiga, proovige meie SteamCare-pesumasinate spaahooldust. Hooldus taastab riidekiudude pehmuse, eemaldab lõhnad ja annab teie särgile tagasi selle hindamatu värske välimuse.

Mees, kes kannab pooleldi siledat, pooleldi kortsus särki, et näidata SteamCare'i eeliseid

Auru võim

Kui lähete duši alla, riputage vannituppa ka oma särk, et näha, mida aur teie riietega teha suudab. Aur mõjub hästi – lisaniiskus silub kortsud ja aitab riideid värskendada. Parem võimalus on meie SteamCare'iga pesumasinad. Aurutsükkel võib teid pesemisest koguni vabastada, andes riietele uue väljanägemise.

Aurujaam särki triikimas

Sile ja turvaline triikimine

Ehkki triikimisel on auruprogramm abiks, kaaluge riiete silumisel hoopis täisaurutamist. Steam Station eraldab külluslikku auru, mis riidekiudusid pehmendab. Tänu kiirusele ei puutu särk kokku liiga kõrge temperatuuriga. Seega pikendab see ka riiete eluiga.


Kuidas hooldada villaseid riideid

Villased riided on loodud kestma pikemaks ajaks ja nende eest tuleks hästi hoolitseda. Olgu tegu hinnalise mantli või igapäevase sviitriga – see nõuanne aitab neid hoida.

Villaste pesemine

Valge villane džemper riidepuul

Miks hooldada villaseid esemeid?

Vill on imeline materjal. See on biolagunev, tulekindel ja pakub isegi UV-kaitset. Ta on hingavam kui muud kiud, reageerides teie kehatemperatuurile. Külmaga hoiab see teid soojas; palavaga jahedas. Materjal, mis väärib hoidmist, et säilitada kõik oma head omadused.

Woolmark Greeni logo
Woolmarki heakskiiduga

Woolmarki sinine ja roheline sümbol tähendavad, et meie masinates võite pesta ka ainult "käsitsipestavaid" villaseid esemeid.

 • UltraCare Eco näidikupaneelil kuvatav külma pesu tsükkel
  Külm pesu

  Kui teie pesumasinal villapesutsüklit ei ole, siis soovitame kasutada "käsitsipestava villase" pesemiseks jaheda veega tsüklit. Pöörake villased esemed alati pahempidi.

 • Villane valge džemper
  Valige pesuaine targalt

  Vältige tugevatoimelisi pesupulbreid, ensüüme sisaldavaid biopesupulbreid või valgendajat sisaldavaid pesupulbreid. Kasutage spetsiaalset villapesupulbrit.

 • Villaste esemete virn
  Paigutage õigesti

  Hoidke oma sviitreid lamedalt kokkuvoldituna, et vältida väljavenimist. Kui te need riidepuule peate riputama, kasutage spetsiaalseid kootud esemete riidepuid, mis neid paremini toetaks.

Valge villane džemper Electroluxi hea hoolduse sildiga

Villase peseine

Kindlasti olete kuulnud, et villaseid esemeid ei tohi masinas pesta. Kuid ajad muutuvad. Lisaks pesemisele hoolitseb UltraCare™ Eco pesumasin iga riidekiu eest. Masin segab nii pesuaine kui loputusvahendi enne trumlisse jõudmist. Nii tagatakse villaste esemete parem hooldus – pehmem, puhtam ning ühtlasem tulemus.

DelicateCare

Lemmikriided kuivaks masinas, mis võimaldab individuaalseid tsükleid iga materjali jaoks

Trummelkuivatage ka villaseid

Nüüd võite te oma villaseid esemeid parimas korras hoidmiseks ka trummelkuivatada. DelicateCare-kuivatid pakuvad unikaalset villahooldust. Spetsiaalne kiirus hoiab riideid vastu trumli külgi. Nii tagatakse lamekuivatusele sarnane tulemus. Võite kindel olla, et esemed kokku ei tõmbu ega sõlme ei lähe.

Sinine villane džemper

Aitab "ainult käsitsipesust"

Kindlasti tahaksite, et pesumasin teie villaste esemete eest võimalikult hästi hoolitseks. Meie pesumasin-kuivatid on esimesed seadmed turul, millele on antud Woolmarki märk. Woolmark on maailma juhtiv villahooldusasjatundja. Seega võite oma kõige õrnemaidki käsitsipestavaid villaseid esemeid rahuliku südamega ühes ja samas masinas pesta ja kuivatada.


Kuidas hoida värve kirka ja värskena

Värvilised riided kaotavad oma sära ning tuhmuvad kiiremini kui tumedad või valged riided. Kuid kui pesete neid õigesti ja hooldate õrnalt, võite oma värvilistest rõivastest veel pikalt rõõmu tunda.

Tooge oma ellu veidi värve

Värvid mõjuvad positiivselt ja erksalt. Värvid lisavad optimismi ja rõõmu nii teie garderoobi kui ka ellu. Te tunnete endas uut hoogu. Sageli on aga just värvilised riided kõige õrnemad ja kipuvad ruttu topiliseks minema ning pleekima. Kui neid aga õigesti ja õrnalt hooldada ning mõista, mida nad vajavad, toovad nad teie ellu vajalikku rõõmu ja energiat veel pikka aega.

Pesupulbrit ostes püüdke leida selline, mis on teksade jaoks parim. Üldiselt on vedelikud ja geelid värvide jaoks hea valik.

 • 1
  Sorteerige riideid

  Sorteerige riided värvi järgi – lillasid, punaseid ja oranže esemeid võib pesta koos; samuti võib kokku panna heledamad sinised ja rohelised. Kui mõnda värvi eset on ainult üks, siis on soovitatav see eraldi käsitsi pesta.

 • 2
  Plekkide kõrvaldamine

  Mõned plekid nõuavad rohkem hoolt ja tähelepanu: vaadake rõivaese üle ja kandke väike kogus plekieemaldit plekile, seejärel muljuge eset kergelt vees. Vältige väga kuuma veega programme, sest kuum vesi võib plekid jäädavalt kangale kinnitada.

 • 3
  Kui kahtlete – keerake tagurpidi

  Riiete hõõrdumise ja kulumise vähendamiseks pöörake need alati pahupidi ja jälgige, et masinasse pandud pesu ja trumli ülaosa vahele jääks umbes käelaba laiune vahe. Valige madalam temperatuur ning õrn pesu või keskmine pesutsükkel (maksimum 30).

UltraMix

Pesuaine ja pehmendaja eelsegamine annab parema hoolduse.

UltraM

Jahe on lahe

Tänu unikaalsele eelsegamismoodusele võimaldab meie UltraMix-süsteem värvilisi esemeid pesta madalamatel temperatuuridel. Nii pesuaine kui ka kangapehmendi segatakse veega juba enne riietega kokkupuutumist – see tagab parema ja õrnema hoolduse. Ultramix-tehnoloogia on saadaval kõigi UltraCare-pesumasinatega.

Hooliv kuivatamine

Pärast pesuprogrammi lõppu tuleks riided pesumasinast kohe välja võtta, sest kui värvilised ja niisked esemed kaua üksteise vastu puutuvad, võivad nad värvi anda. Kuivatamisel tuleks riideid sorteerida materjali, mitte värvi järgi. Selle põhjuseks on asjaolu, et eri materjalide kuivamisaeg on erinev, seega kui te mõnda eset liiga pikka aega kuivatate, võib see kuluda ja oma väljanägemise kaotada.


Kuidas teha hästi kantutest hästi hooldatud

Hea teksapaar on rohkem kui garderoobi kohustuslik osa, see on investeering. Kui hoolitsete nende eest hoole ja armastusega, muutuvad need ajapikku üha paremaks.

Hoolige oma lemmikteksadest

Teksad on valmistatud väga vastupidavast materjalist, kuid kui te tahate neid pikka aega hea välimuse juures hoida, tuleb teil nende eest ka hästi hoolt kanda. Kõige olulisem on pükse pesta madalal temperatuuril ja hoiduda ülepesemisest.

Meie OptiSense-programm reguleerib pesuprogrammi vastavalt pesukogusele, hoides sel viisil ära teksade ülepesemise.

 • 1
  Vältige värvide ülekandumist

  Eraldage teksad valgest või muust erksavärvilisest pesust, kuna need võivad värvi anda. Võimalusel kasutage kuivatis meie teksaprogrammi: see on mõeldud värvide säilitamiseks ja pehme kuivatuse tagamiseks.

 • 2
  Uued teksad – vaadake hooldussilti

  Mõned tootjad soovitavad teksaseid esimest korda käsitsi pesta: pöörake need pahempidi, kallake väike kogus vedelat pesuainet vette ja laske pükstel vähemalt 45 minutit liguneda, neid leotusvees aeg-ajalt liigutades. Seejärel loputage hoolikalt jaheda veega ja riputage kuivama.

 • 3
  Teksade pesupulber

  Valige teksade jaoks kindlasti spetsiaalne pesuaine. Värviliste esemete pesemiseks on saadaval lai valik pesupulbreid. Kõige parem oleks kasutada vedelaid pesuvahendeid, sest need on värvide suhtes kõige õrnemad.

UltraMix

Pesuaine ja pehmendaja veega eelsegamine tagab parema hoolduse

Hoolitsege oma teksade eest

Lisaks pesemisele hoolitseb meie UltraMix-süsteem teksade eest ka teisel viisil. Erinevalt teistest masinatest, mis segavad pesuaine ja pehmendaja veega alles trumlis, teeb meie eksklusiivne süsteem seda juba enne seda, kui vesi teie riieteni jõuab, tagades sel moel palju pehmema puhtuse.

Trummelkuivatus pehmete teksade nimel

Trummelkuivatus teeb teksad alati tunduvalt pehmemaks. Kuid mõned inimesed soovitavad teksaseid trummelkuivatisse mitte panna. Tõde on see, et kaasaegsed kuivatid jätavad need pehmemaks ja aitavad taastada nende vormi. Järgige vaid hooldussildil olevaid juhiseid ja võtke teksad kuivatist välja kergelt niiskena, et ära hoida liigset kortsumist.


Kuidas oma spordirõivaid vormis hoida

Spordirõivad aitavad meil end tunda tugevama, kindlama ja ilusamana nii seesmiselt kui välimiselt. Kui hoolitseme oma spordirõivaste eest nii nagu iseendagi eest, aitavad need meil end hästi tunda.

Hoolige oma spordiriietest

Spordiriiete pikema vastupidamise saladus peitub jaheda tsükli kasutamises, seega vältige kõrgeid temperatuure isegi siis, kui riided on väga määrdunud. Soovitame kasutada spordiriiete programmi, kuna see on spetsiaalselt mõeldud spordiriietele ja peseb neid kõige tõhusamalt. Valige kindlasti õige pesuaine – selline, mis on välja töötatud tugevate plekkide ja lõhnade eemaldamiseks.

Pesupehmendajat ärge kasutage, eriti juhul, kui tegu on membraane sisaldava kangaga nagu Gore-Tex. Pesupehmendaja võib vähendada kanga võimet õhku läbi lasta.

 • 1
  Higi lahti

  Kuna puuvillased T-särgid imavad rohkesti niiskust, väärivad nad eriti õrna hooldust ja tähelepanu. Keerake nad pahupidi ja kallake vedelat pesuainet kaenlaalustele. Laske neil umbes 30 minutit liguneda ja peske siis kõrgeimal hooldussildil lubatud temperatuuril.

 • 2
  Spordi- või tehiskiudude programm

  Kui teie pesumasinal või kuivatil spordiriiete programmi ei ole, siis kasutage sellele sarnast sünteetikatsüklit. Ärge unustage valida lisaloputust, kui tegu on väga määrdunud esemetega. Kuivatamisel eraldage puuvillased ja sünteetilised esemed, sest nende niiskusimavus on erinev.

 • 3
  Hoidke värskena

  Hoidke oma trennikott värskena. Kui panete oma trennikotti mõned kuivatuslehed, hoiab see koti puhtana ja värskena ka treeningute vahelisel ajal. Ärge kunagi jätke trenniriideid kotti seisma. Võtke need kotist võimalikult ruttu välja, isegi kui te neid kohe pessu ei pane.

Pesuaine ja pehmendaja veega eelsegamine tagab parema hoolduse

Ultramix

Hoolitsege oma riiete eest

Lisaks pesemisele hoolitseb meie UltraMix-süsteem spordiriiete eest ka teisel viisil. Erinevalt teistest masinatest, mis segavad pesuaine ja pehmendaja veega alles trumlis, teeb meie eksklusiivne süsteem seda juba enne seda, kui vesi teie riieteni jõuab, tagades sel moel palju pehmema puhtuse.

Lihtne kuivatamiskunst

Parima tulemuse saamiseks kasutage spordiriiete programmi, sest see kuivatab veidi tõhusamalt. Sellel on programmi lõpus pikem mahajahtumisfaas, mis tähendab, et teie spordiriided on kohe selgapanemiseks valmis. Puuvillased ja sünteetilised esemed kuivavad erinevalt, sest nende niiskusimavus on erinev – seega tuleks riideid enne kuivatamist sorteerida.