Electroluxi Eesti kontori avamisest möödus 30 aastat. Alustasime omal ajal nagu paljud praegused start-upid

1990ndad oli kiire muutuse aeg, nullindatel vahetati Eesti kodudes uute vastu välja paljud tuntud kodumasinad ning sellele järgnenud kümnendil algas integreeritud kodutehnika võidukäik. Tänane trend on jätkusuutlikkus ja energia kokkuhoid.

Electrolux avas Eestis kontori 1992. aastal

Algus oli paljuski sarnane praegustele start-upidele. Meile anti Rootsist vabad käed ja me saime arendada Electroluxi Eesti esindust nagu oma ettevõtet. Tööd oli hästi palju, kuid selle kompenseeris entusiasm. Suhtlemine toimus telefonide ja fakside teel, käisime välismaal, nägime tootmist ja lõime kontakte. Tervet kümnendit iseloomustas tohutu kiire areng, millele omalt poolt kaasa aitasime. Millenniumivahetusele lähenesime tundega, et oleme jõudnud teiste riikidega samale tasemele.

 

PSEEMC220KA00004.jpg

Harjumist vajav mõte

Noore Eesti Vabariigi algusaja inimeste kõige tähtsam kodumasin oli pesumasin. Vanad külmikud kodudes üldjuhul veel töötasid, ka elekter oli tollal odav. Lisaks huvitas tollaseid tarbijaid kõik uus ja huvitav (mikrolaineahjud, kohvimasinad, filtriga tolmuimejad). Esimese tõelise äratuse kodumasinate turul tõi aga endaga kaasa nõudepesumasin. See leiutati küll juba 1961. aastal, kuid populaarseks sai nõudepesumasin alles 2000ndate keskel. See oli üks neid tooteid, milleks inimesed ei olnud kaua valmis, kuid meie ütlesime: ka naised käivad tööl ja neil on alati vähe aega, seega, mehed, hoolitsege selle eest, et teie tublidel naistel oleks rohkem aega puhkuseks.

Masinad võimaldavad rohkem vaba aega

Mõte kodumasinatest, mis on kodus abiks ja kingivad pere ja hobide jaoks vaba aega, meeldib Eesti inimestele nüüd järjest enam. Sageli kuuleme projekteerijaid ütlemas: kui praegu ei tundu vajalik, jätke masinale vähemalt koht kööki.

PSEEHO170ME00003.jpg

Enamasti peetakse sealjuures silmas integreeritavat kodutehnikat, mis on praegusajal nii valdav, et tootmiseski pannakse rõhku erinevate mööbli sisse paigaldatavate pliitide, ahjude, nõudepesumasinate arendusele ja kasutusmugavusele. Tulemuseks on muljetavaldava programmivalikuga tehnika, mis sobib nii proffidele, kuid tänu juhtnööride olemasolule on võimetekohane ka algajale kasutajale.