Electrolux UniversalDose

UniversalDose artikkel

Revolutsioon pesumaailmas – innovaatiline paindlikkust lubav tööriist on lõpuks loodud!

Kas iga kord, kui pesuprogrammi sisse lülitate, vaatate, kas trumlis pöörlev kapsel on juba lahustunud või on see uuesti kinni jäänud? Just see hirm, nagu on tarbijauuringud näidanud, heidutab enamikku avalikkusest kapsleid ostmast või julgevad nad seda teha ainult pestes pesu 40-st kraadist kõrgemal temperatuuril. Asjatundjate hinnangul aga, ei too viimane valik kasu ei kangastele ega ka keskkonnale. Vastuseks sellele väljakutsele, esitleb Electrolux uuenduslikku pesumasinat, millel on universaalne sahtel igat tüüpi pesuvahendi jaoks. See mitte ainult ei muuda pesumajapidamist lihtsamaks, vaid aitab seda ka säästlikumalt hooldada.

Miks on universaalne sahtel kasulikum kui tavalised sahtlid?

Viimasel kümnendil on kodumasinate eksperdid täheldanud tarbijate vähenevat soovi pesukapsleid kasutada. Electrolux Grupi koolitusjuhi ja kodumasinate eksperdi Ignas Bernotase sõnul, valmistasid tarbijatele pahameelt tihti halvad pesutulemused, mis ei vastanud ootustele.

„Turu-uuringud on näidanud, et inimesed väldivad sageli pesukapslite kasutamist põhjusel, et need ei lahustu hästi ja siis kas ei pese riideid korralikult ära või jäävad eest laetavate pesumasinate puhul lihtsalt ukse ja tihendi(kummi?) vahele kinni. Kuid sellistel puhkudel põhjustavad probleeme sagedamini kasutajate endi tehtud vead, näiteks pesutrumli üle täitmine või väga erinevate tekstiilidega pesemine ühes partiis“, märgib Bernotas ja lisab, et tegelikult on pesukapslid ühed kõige enam täiustatud lahendused, kus on pesuaine kontsentreeritud ning mugavalt kokku pakendatud. Asjatundja sõnul on kapslid hea valik, kuna pole ise vaja midagi kaaluda ega doseerida ning sageli on kapslid juba täidetud kangapehmendaja või plekieemaldajaga, mis tagavad veelgi parema pesutulemuse.

Küll, olles hinnanud kasutajate harjumusi ja püüdnud neid kogemusi parandada, otsustasid Electroluxi tehnikainsenerid ja disainerid luua uuendusliku lahenduse, et maksimeerida kasutatavate pesu programmide efektiivsust, samal ajal tagades kasutajatele paindlikud töövahendid. Turule toodi uuendatud pesumasinad, milles on nüüd saadaval tavalisest suuremad UniversalDose sahtlid. Bernotas sõnul tõotab just pesusahtli uuendus selles vallas teatud revolutsiooni.

„Erinevalt eelmistest sahtlitest on UniversalDose ruumikam ja mugavam avada ning selle olulisim omadus on see, et see sobib kõikidele toodetele, sealhulgas ka pesukapslitele. Seega on tegemist ülimalt mugava universaale lahendusega, mis tagab suurepärased pesutulemused“, kommenteerib ekspert uuendust.

Mainides UniversalDose’i edasisi eeliseid, rõhutab Bernotas tehnoloogilist progressi ja tänu sellele saavutatavat maksimaalset efekti.

„Spetsiaalselt kapslite pesemiseks kohandatud ava, mis mahutab kuni kaks pesukapslit, on integreeritud veejoa tehnoloogiagamis pehmendab ja tungib läbi kapslite kesta ning segab kõik pesuained veega. Veelgi enam, seda ainulaadset sahtlit kasutades aktiveeritakse pesukapslid 60% tavapärasest kiiremini ja see töötab suurepäraselt ka madalamal temperatuuril pestes“, märgib ekspert.

Tema sõnul on madalamal temperatuuril pesemine ja lühemate programmide valimine ratsionaalne ja kõige säästlikum lahendus, mis tagab ka nõutavad pesutulemused.

„Teid võib-olla üllatab see, aga Juulis tehtud turu-uuring näitas, et kuni 60 protsenti Eurooplastest pesevad tavaliselt 40 kraadi juures ning ka üle selle. Samuti vastati, et tavaliselt valitakse tunnist pikemaid pesuprogramme. Kõige kummastavam tõde on aga see, et veerand osalejatest märkis, et peseb pesu lihtsalt sellepärast, et neile meeldib värske pesu lõhn ja tunne. Ja mitte sellepärast, et riided on määrdunud, plekilised vms“, ütleb Bernotas, märkides, et sellised tarbijate harjumused ei ole õiged ja veelgi enam – keskkonna sõbralikud.

Samal ajal on Electrolux olnud aastaid juhtival positsioonil selliste toodete loomisel, mille tõhusus on midagi enamat kui lihtsalt täht etiketil. Kampaania pühendumus säästvale pesu pesemisele sisaldab endas ka eesmärki täiustada olemasolevat tehnoloogiat, et riided kestaksid kaks korda kauem, säästaksid samal ajal veeressursse ja vähendaksid seadmete mõju keskkonnale. Lisaks UniversalDose sahtlile on Electroluxi pesumasinatesse ka integreeritud auruprogrammid, mis aitavad riideid värskendada ilma tavapärase pesuta ja säästavad rohkem kui 40 liitrit vett.

„Üldiselt on enamikul uue põlvkonna Electroluxi pesumasinatel ja kuivatitel integreeritud nutikad tehnoloogiad. Näiteks on paigaldatud sensorid, mis reguleerivad automaatselt pesuaega ja veekulu vastavalt riiete kogusele ning 3DSense tehnoloogiaga kuivatid tagavad, et kõik kangad – siidist, villasest või isegi sulejopeni kuivavad ühtlaselt. Seega aitavad kõige uuemad rõivahooldustehnoloogiad kaasa säästvama keskkonna loomisele mitte ainult vee- ja energiaressursside säästmisega, vaid need kaitsevad ka tõhusalt riideid nii, et need säiliksid võimalikult kaua oma suurepärases välimuses ega vajaks vahetamist liiga sageli,“ ütleb Bernotas, soovitades proovida uuendusi, mis aitavad kaasa ka tarbimisharjumuste vähendamisele.