Electroluxi uus PUREi9 robottolmuimeja märkab ja väldib koristamisel takistusi

Maailma juhtiv kodumasinate tootja Electrolux toob turule uue robottolmuimeja, mis skaneerib ja analüüsib ümbrust ning väldib oskuslikult takistusi, ronib üle astmetest ja puhastab spetsiaalse harjase abil ka kõige kaugemad nurgad.

Electrolux Eesti müügijuhi Sergei Pooli sõnul oli Electrolux 2001. aastal esimene ettevõte, kes robottolmuimejaga turule tuli. „Sellest ajast alates on Electrolux nii tööomaduste kui disaini täiustamise nimel pidevalt tööd teinud ning uue PUREi9 näol on tegu robottolmuimejate tipptasemega,“ ütles Pool.

„PUREi9 3D Vision süsteemiga kaamera tuvastab enda teel olevate objektide kaugust, kõrgust ja kuju. See aitab robotil vältida näiteks vaipadele ja mööbli alla kinni jäämist või isegi trepist alla kukkumist, samas kui 3D navigatsioon juhatab seadet täpse ja tõhusa puhastusteekonna leidmisel,“ ütles Pool.

Müügijuhi sõnul võimaldab kolmnurkne kuju seadmel vastupidiselt tavalistele ümmargustele robottolmuimejatele pääseda ligi kõikidesse toanurkadesse ning spetsiaalne väljaulatuv harjas puhastab põhjalikult ka seinaääred ja takistuste ümbruse. „Lisaks suudab PUREi9 tänu ClimbForceDrive süsteemile ronida üle kuni 2,2cm kõrgustest astmetest ja muudest takistustest ning puhastab tõhusalt ka kuni 2,4cm paksused vaipkatted,“ ütles Pool.

Vaatamata enda väiksele suurusele on PUREi9 teiste robottolmuimejatega võrreldes märgatavalt laiem puhastusrada, mis tähendab, et seade korjab ühe teekonnaga rohkem tolmu. Tänu automaatsetele režiimidele on robot sama tõhus nii vaibal kui kõval põrandapinnal.

„Tänu nutikale süsteemile pöördub robot aku tühjenemisel automaatselt laadimiskohta ning jätkab hiljem koristamist pooleli jäänud kohast, seega suudab ta kogu koristamisprotsessiga ilma järelevalveta toime tulla,“ ütles müügijuht.

PUREi9 robottolmuimejat saab juhtida samanimelise mobiilirakenduse kaudu. Rakendus võimaldab seadistada roboti puhastusrežiimi ja tööaega mugavalt ka väljaspool kodu. „Moodsa kodu nõudmisi silma pidades, on Electrolux PUREi9 robottolmuimejat disainides kasutanud trendikat värvivalikut ning kõrgtehnoloogilisi materjale,“ sõnas Pool.

PUREi9 jõuab mai kuu jooksul müügile koduelektroonika kauplustesse üle Eesti.