10 olulist viisi oma riiete eluea pikendamiseks
Mõnikord komistame kapi kaugematesse nurkadesse lükatud kunagi armastatud rõivaste otsa, mis kannavad nüüd hooletuse märke – pleekinud värvid, veninud kangad ja tõrksad plekid. Sageli on selle põhjuseks pigem halvad pesupesemisharjumused kui aja möödumine.
1. Pesusümbolid – lugege kindlasti hooldusmärgistust
Erinevate kangaste ainulaadsete vajaduste mõistmine on teie riiete parima väljanägemise võti.
Õige veetemperatuuri teadmine muudab erksate värvide säilitamise, sügavpuhastuse või plekkide eemaldamise oluliseks. Kuum vesi teeb bakterite hävitamiseks imesid, külm vesi aga hoolitseb õrna ja erksavärvilise rõiva eest.
Enne alustamist lugege iga rõivatüki hooldussildid läbi. Eriti siis, kui õpite hoolitsema linaste rõivaste ja muude looduslike kiudude eest.
See lihtne samm on õige veetemperatuuri ja sobiva pesutsükli valimiseks hädavajalik. Järgige etikettide soovitusi hoolika rõivahoolduse kohta, et pikendada oma rõivaste eluiga.
2. Pesu sorteerimise kunst
Pestava pesu sorteerimine ei ole lihtsalt rõivaste korraliku hoolduse oluline samm; see on ka ideaalne viis kaasata kogu pere majapidamistöödesse.
Tutvuge siltidega ja sorteerige pesu hunnikutesse: valged, tumedad, heledad ja keemilist puhastust vajavad pesud.
Seejärel sorteerige esemed kangatüüpidesse. Saate palju paremaid tulemusi plekkide eemaldamisel, värvide säilitamisel ja õrnade esemete kaitsmisel, kui pesete koos sarnaseid kangatüüpe, nagu mahukad villased džemprid või puuvillased T-särgid ja särgid.
3. Plekieemaldus – kohe puhastamiseks
Tegutsege kiiresti, kui tegemist on plekkidega. Mida kauem nad püsivad, seda raskem on neid eemaldada.
Eemaldage plekid kohe, kasutades naturaalseid pesuplekieemaldajaid. Proovige tõrksate plekkide eemaldamiseks võrdsetes osades äädikat ja söögisoodat. Kandke pasta peale, hõõruge õrnalt ja peske seejärel jaheda veega. Looduslikud abinõud on tõhusad ja säästvamad lähenemisviisid rõivahooldusele.
Mugavuse huvides võite käepärast hoida ka plekieemaldus pliiatsit. See on kiire lahendus, et vältida igapäevaseid plekke, mis rikuvad teie lemmikrõivaid.
4. Optimaalne riiete hooldus võib tähendada vähem pesemist
Kõiki riideid ei pea pärast igat kasutuskorda pesema. Sellised esemed nagu teksad, kampsunid ja mantlid jäävad sageli puhtaks ka pärast mitmekordset kandmist.
Lisaks pakuvad aurufunktsiooniga nutikad pesumasinad põhjalikku, kuid õrna puhastust, mis sobivad ideaalselt riiete värskendamiseks, mis ei vaja täielikku pesemist.
Pestes esemeid harvemini, säästate oma pesupesemise aega ning vähendate energia- ja veekasutust. See on suurepärane harjumus, mis tuleks omaks võtta, kui kaalute, kuidas rõivasgte eluiga pikendada ja need kauem uue väljanägemisega hoida.
5. Vältige pesumasina ülekoormamist – leidke õige tasakaal
Pesutsükli käivitamisel, kui teil pole täistäit, raiskate vett ja pesumasina ületäitmine ei ole teie riietele ega masinale kasulik. Õige tasakaalu leidmine optimaalse riietehoolduse jaoks on võtmetähtsusega.
Ületäidetud masinad takistavad korralikku puhastamist ja suurendavad kanga kulumist, kuna kiud hõõruvad liiga tihedalt kokku. Samuti on oht, et pesuvahendi jääke ei loputata põhjalikult ja need jäävad teie riietele. Korraliku puhastamise tagamiseks on oluline tasakaalustada koorma suurus.
Hea näpunäide on täita umbes kolmveerand trumlist ja jätta riiete vabaks liikumiseks piisavalt ruumi, kus jääks teie riiete ja trumli seina vahele umbes käesuurune ruum.
6. Valige õige pesuprogramm
Masinale õige pesuprogrammi valimine aitab ka korralikult riideid hooldada.
Valede veekoguste ja tsükliaegade kasutamine võib suurendada riiete kulumist ja kulutada samal ajal tarbetult energiat, mõjutades negatiivselt teie rahakotti, riideid ja keskkonda.
Oma riiete õigeks hooldamiseks valige nutikate funktsioonidega pesumasinad, mis reguleerivad nutikalt aega, vett ja energiat olenevalt teie pesu suurusest.
7. Nutikas pesuvahendi kasutamine – vähem on rohkem
Pesu pesemisel võib liigse pesuaine kasutamisel tekkida liiga palju mulle, mis võivad riidesse kinni hoida mustuse ja jäägid, selle asemel et seda ära pesta.
Kui lisate pesumasinale liiga palju pesuainet, võib see takistada teie riiete korrektset puhastamist. Kontrollige oma pesuvahendi pakendil olevaid juhiseid ja järgige optimaalse rõivahoolduse jaoks soovitatud kogust.
Lisaks kasutage kindlasti oma pesumasinatüübile sobivat pesuainet. Eestlaetava ja pealtlaetava pesumasina erinevuse teadmine mõjutab teie pesuaine valikut.
See pikendab teie riidekapi sisu eluiga, hoolitsedes samal ajal teie riiete eest õigesti.
8. Triikimine on tehtud lihtsaks
Triikraudade või rõivaaurutite kasutamine on hea oskus, et teie riided värsked ja triigitud välja näeksid.
Alustuseks kontrollige oma rõivastel olevaid hooldussilte ja veenduge, et need sobivad triikimiseks. Järgige kõiki soovitusi sobiva triikimistemperatuuri kohta. Kasutage alati rõivaauruteid ja triikraudu vastavalt oma toote kasutusjuhendile.
- Rühmitage riideesemed kangatüübi ja temperatuuri järgi; see kiirendab protsessi ja väldib pidevat temperatuuriseadete muutmist
- Triikraua veepaagi täitmiseks hoidke käepärast kann destilleeritud veega
- Esmalt tegelege lihtsate asjadega, nagu T-särgid ja padjapüürid, ning seejärel liikuge edasi artiklite juurde, mis võtavad veidi kauem aega
- Süstemaatilise lähenemisega jõuate triikimisega kiiremini ühelepoole
- Mõni riietus ei pruugi üldse triikimist vajada. Proovige esemeid kokku voltida kohe, kui olete need trummelkuivatist välja võtnud. Kui kangad on veel soojad, on kortsude eemaldamine lihtne
9. Garderoobi hoiustamine riidehooldusrutiini osana
Andke oma riietele ruumi, mida nad vajavad, et need kauem hea välja näeksid. Looduslikud kiud, nagu puuvill, lina, siid ja vill, arenevad hästi jahedates, kuivades ja hästi ventileeritavates riidekappides. See hoiab ära hallituse teket ja hoiab need kortsudeta ning hea väljanägemisega, järgmiseks korraks kui riidepuu järele sirutate.
Rasked rõivad, näiteks kampsunid, tuleks nende kuju säilitamiseks kokku voltida. Muude raskete esemete jaoks on kasulikud puidust või polsterdatud riidepuud.
Kui võtate aega oma garderoobi korrastamiseks, säilib teie kapp segaduseta ning aitab teil kiiresti ja lihtsalt riided leida.
10. Hoidke oma riided kuivad ja niiskusest vabad
Niiskes keskkonnas on hallitus rõivaste halvim vaenlane.
Tagage hea õhuringlus, jättes aeg-ajalt oma riidekapi uksed lahti. Kuivatage riided alati enne hoiule panemist põhjalikult.
Uuenduslikud pesulahendused, nagu nutikad trummelkuivatid, on loodud just selleks otstarbeks, pakkudes igat tüüpi kangaste tõhusat kuivatamist, et hoida teie riidekapp ideaalses korras.
Sorteerige oma riided kangatüüpide kaupa ja valige õige temperatuuritsükkel, et tagada iga rõivaste õige hooldustase.
Kui aitate oma riietel kauem elada, aitate kaasa enda ja teie pere tervislikuma kodukeskkonna loomisele.