Eestlaetavad ja pealtlaetavad pesumasinad – 11 peamist erinevust

 Kui saabub aeg oma pesumasinat uuendada, mõjutab uue pesumasina valik otseselt teie igapäevase pesupesemise tõhusust. Kuidas otsustate eestlaetava või pealtlaetava pesumasina vahel? Mõlemal stiilil on ainulaadsed eelised ja puudused.

See juhend toob esile 11 erinevust eestlaetavate ja pealtlaetavate pesumasinate vahel. Olenevalt, kas eelistate tõhusust, kasutusmugavust või energiasäästu, need võrdlused aitavad teil leida oma ideaalne pesumasin.

A front load washing machine beside a top load

Eestlaetavate ja pealtlaetavate pesumasinate põhitõed

Kodu jaoks parima pesumasina valimisel on oluline mõista pealtlaetavate ja eestlaetavate pesumasinate funktsionaalsust.  
 

Pealtlaetavad pesumasinad 

Pealtlaetav pesumasin, kus uks on pesumasina peal, võimaldab pesu masinasse laadida ülevalt. Seda on lihtne kasutada, eriti kui soovite vältida riiete peale- ja mahalaadimiseks kummardumist. Samuti võite tsükli keskel esemeid vabalt juurde lisada, mis on mugav funktsioon viimase hetke pesupesemisvajaduste jaoks. 

Eestlaetavad pesumasinad

Eestlaetav pesumasin on esiuksega, mis avaneb trumli esiküljel. Enamik täiustatud pesureid on eestlaetavad, mis pakuvad optimaalset tõhusust ja mitmesuguseid seadistusi, et kohandada pesutsükkel vastavalt teie vajadustele.

Iga mudel, olgu eestlaetav või pealtlaetav, pakub erinevaid eeliseid, mis sobivad teie majapidamises ja lihtsustavad teie pesupesemisrutiini.
 

11 peamist erinevust pealtlaetavate ja eestlaetavate pesumasinate vahel

1. Disain ja välimus

Kõige silmatorkavam erinevus eestlaetava ja pealtlaetava pesumasina võrdlemisel on disainis.

Eestlaetavate pesumasinate esiküljel on klaasuks, mis annab teile pesemise ajal pilguheite keerleva pesu maailma. Seevastu pealtlaetavad pesumasinad on elegantsema ja voolujoonelisema välimusega.
 

2. Suurus ja mahutavus 
 
Pealtlaetavad pesumasinad on kompaktse disainiga, kuid veidi väiksema pesuvõimsusega. Kuid nende väiksemad mõõtmed muudavad need ideaalseks sobitamiseks kitsamatesse kohtadesse.

Eestlaetavad pesumasinad on seevastu suurema mahutavusega.  Ühte pesukogusse mahub rohkem pesu, mistõttu sobivad need hästi suurematele majapidamistele. 

 

3. Maksimaalne efektiivsus vee ja energia säästmisega

Eestlaetavad pesumasinad kasutavad vähem vett ja on energiasäästlikumad. Nad võivad pesta suuremaid pesukoguseid, kuid tarbivad umbes kolmandiku veest. Täiustatud energiasäästuseaded võimaldavad teil vähendada energiatarbimist, tagades samal ajal põhjaliku puhastuse.
 

4. Pesumasinate pesemise tulemuse võrdlemine
 
Teie järgmise pesumasina puhastustõhusus on ülioluline. Võimalik, et küsite: "Kas eestlaetavad pesumasinad puhastavad paremini?". Paljudel juhtudel on vastus jaatav. Eestlaetavate pesumasinate täiustatud pöördliikumine eemaldab tõhusalt mustuse ja plekid, et puhastada palju erinevaid kangaid.
 
Seevastu pealtlaetavate pesurite puhul kasutatakse keerdliigutust, mis võib riideid kokku kleepida, muutes need suuremate esemete, näiteks talvemantlite ja patjade pesemisel vähem tõhusaks.
 

5. Pesutsükli ajad – kui otsite kiireid tulemusi
 
Pealtlaetavad pesumasinad on üldiselt kiiremad. Tavaliselt lõpetatakse pesu 20–35 minutiga. Need on ideaalsed, kui soovite sagedase pesu korral kiireid tulemusi.
 
Eestlaetavatel pesumasintel kulub seevastu keskmise pesutsükli jaoks umbes tund. See pikem kestus on tingitud nende puhastusprotsessist – trumli pöörlemise kombinatsioon madala veekogu ja pesuainega, et teie riided põhjalikult puhastada. 
 
Uusimate nutikate kodumasinate hulka kuuluvad täiustatud eestlaetavad pesumasinad, mis pakuvad lühemaid pesuprogramme, mis on kohandatud teie pesukogusele, pakkudes suuremat paindlikkust ilma puhastustulemusi kahjustamata.

 

6. Tsentrifuugimiskiirus ja vee eemaldamine tõhusa kuivatusaja tagamiseks
 
Kui võrrelda pealt- ja eestlaetavat pesumasinat, määrab tsentrifuugimise kiirus, kui tõhusalt teie riided kuivatamiseks ette valmistatakse.
 
Eestlaetavatel pesumasinatel on suurem tsentrifuugimiskiirus, keskmiselt umbes 1500 p/min (pööret minutis). See on oluliselt kiirem kui pealtlaetavad pesumasinad, mis toodavad tavaliselt 600 p/min.
 
Miks see oluline on? Mida suurem on tsentrifuugimise kiirus, seda rohkem vett eemaldatakse teie riietest. Seetõttu on eestlaetavast pesumasinast tulnud riided vähem niisked, mis vähendab kuivatusaega ja võib trummelkuivati kasutamisel energiat säästa.

 

7. Müra- ja vibratsioonitase – vaiksema esineja leidmine
 
Pesumasina heli võib teie kodu mugavust oluliselt muuta, eriti kui teie leibkonnal on kiireloomuline elu, mis nõuab tihedat riiete pesemist. Kuidas on see aspekt võrreldav eestlaetava ja pealtlaetava pesuriga?

Eestlaetavatel pesumasintel on vaiksem valik. Need töötavad väiksema vibratsiooniga, muutes eestlaetavad pesumasinad paremaks valikuks korteritesse, avatud planeeringuga eluruumidesse või kui teie pesuruum asub magamistubade läheduses.

Pealtlaetava pesumasina pesumehhanism kipub pesutsükli ajal olema mürarikkam ja pesumasin võib rohkem vibreerida.

 

8. Soovimatud lõhnad ja hallitus pesumasinas
 
Eestlaetava ja pealtlaetava pesumasina vahelisi valikuid uurides arvestage võimalikku lõhna ja hallituse tekkimisega masinas.

Eestlaetavad pesumasinad oma tõhusate kummitihenditega võivad vajada rohkem tähelepanu. Regulaarne puhastamine hoiab ära hallituse kogunemise uksetihendi ümber, et kodukeskkond oleks puhtam ja tervislikum.

Seevastu pealtlaetavad pesumasinad väldivad loomulikult hallitusprobleeme, kuna neil puuduvad tihendid, kuhu vesi võiks jääda. See pealtlaetava ja eestlaetava pesumasina konstruktsiooni erinevus võib mõjutada regulaarse hoolduse vajadust.
 
Olenemata sellest, millise mudeli te valite, on mõlemad loodud pesuaja hõlpsamaks ja tõhusamaks muutmiseks. Kas eestlaetavad pesumasinad puhastavad paremini? Neil võib olla parem jõudlus. Kuid kas pealtlaetavaid pesumasinaid on lihtsam hooldada? Neil on kindlasti oma eelised. Mõelge eestlaetava ja pealtlaetava pesuri võrdlemisel sellele, mis teie majapidamises tähtsaim on.

 

9. Hooldus ja remont pikaajalise töö tagamiseks

Teie valik pealt- või eestlaetava pesumasina vahel mõjutab seda, kui sageli peate oma seadet hooldama ja remontima.
 
Pealtlaetavatel pesumasinatel on üldjuhul madalamad remondikulud ja need on kasutajasõbralikumad neile, kellele meeldib ise nokitsemine.
 
Täiustatud funktsioonidega eestlaetavad pesumasinad saavad kasu koolitatud tehnikute teadmistest.

Nõuetekohane hooldus ja remont  tagavad optimaalse jõudluse ja pikendavad teie seadme eluiga, aidates kaasa säästlikumale lähenemisele majapidamistarvete ostmisele ja asendamisele.

 

10. Kasutuslihtsuse ja mugavuse võrdlemine
 
Pealtlaetavad pesumasinad pakuvad mugavust riiete lisamiseks või eemaldamiseks pesurisse ülevalt, isegi tsükli keskel. Seda funktsiooni hinnatakse, kui teil on probleeme selja või põlvedega, mis raskendavad kummardamist.

Täiustatud eestlaetavatel pesumasinatel on sellised sätted nagu viitkäivitusnupp, et eelseadistada pesutsükli algus teile sobival ajal, isegi kui te pole kodus. See toimib hästi ka siis, kui soovite masinatsüklit käivitada keset ööd, kui energiahinnad on sageli kõige madalamad.

11. Hind ja tark investeering tulevikku
 
Uude pesumasinasse investeerimine seisneb esialgsete kulude ja pikaajalise säästmise tasakaalustamises.

Kuigi eestlaetavatel pesumasinatel võib olla kõrgem hind, on need loodud energiat ja vett säästma, muutes need kulutõhusamaks ja heaks investeeringuks tulevikku.

Siiski on oluline arvestada ka oma eelarvega. Eestlaetavate ja pealtlaetavate pesumasinate seas pakutav lai tootevalik aitab teil leida täiusliku pesumasina, mis vastab kõigile teie majapidamisvajadustele.

 

Eestlaetav vs pealtlaetav – mõistke pingutuseta pesupesemisrutiini plusse ja miinuseid

Vastates küsimustele nagu "Kas eestlaetavad pesumasinad on paremad?" võib olla väljakutseid esitav. Allolev võrdlustabel aitab teil kaaluda nende kahe pesumasina tüübi plusse ja miinuseid. Leidke oma kodu jaoks kõige sobivam pesumasin.
 

Pealtlaetavad pesumasinad

Plussid 

 • Esialgne maksusumma on väiksem
 • Lihtsam juurdepääs riietele
 • Lihtsam ise hooldada
 • Ühildub enamiku pesuvahenditega
 • Mugav esemete lisamiseks või eemaldamiseks tsükli keskel

Miinused

 • Suurem vee- ja energiakulu
 • Mürakam ja tekitab rohkem vibratsiooni
 • Piiratud lisafunktsioonid
 • Võimalus riietel rohkem kuluda
 • Üldiselt lühem eluiga

Eestlaetavad pesumasinad

Plussid 

 • Suurepärane energia- ja veetõhusus
 • Täpsemad ja mitmekesisemad funktsioonid ja programmid
 • Parem puhastusjõudlus
 • Vaiksem, väiksema vibratsiooniga
 • Suuremad tsentrifuugimiskiirused vähendavad kuivatusaega

Miinused

 • Kõrgem esialgne maksusumma
 • Laadimiseks ja mahalaadimiseks on vaja kummarduda
 • Vajab spetsiaalseid pesuaineid
 • Tsükli keskel ei saa üksusi lisada ega eemaldada
 • Õhukindel uks võib soodustada hallituse teket

Kas vajate abi oma majapidamisse sobiva pesumasina leidmisel? Lugege meie ostujuhendit. 
 

KKK eest- ja pealtlaetavate pesumasinate kohta

Vastame teie levinumatele küsimustele, et aidata teil leida oma ideaalne pesumasin.

Miks peaksin ostma eestlaetava pesumasina?
 
Eestlaetav pesumasin on mõtekas, kui soovite vähendada oma kodu energiatarbimist ja säästa oma energiaarvet. Eestlaetavad pesumasinad on loodud veekasutust minimeerima ja kuivatusaegu vähendama, aidates säästa aega ja raha.  

Millised on eestlaetavate pesumasinate eelised?
 
Eestlaetavad pesumasinad paistavad silma põhjaliku pesemise poolest. Rõivad pööratakse ühtlasemalt, mille tulemuseks on puhtamad riided ilma kortsude ja keerdudeta. Seda tüüpi pesumasin säästab ka vett, töötab vaiksemalt ja on täiustatud funktsioonidega.

Mis eelised on pealtlaetava pesumasina ostmisel eestlaetava pesumasinaga võrreldes?
 
Pealtlaetavad pesumasinad on üldiselt eelarvesõbralikumad. Neid on lihtne kasutada ja hooldada ning need võimaldavad tsükli keskel riideid lisada. Pealtlaetavad pesumasinad on praktilised valikud igapäevaste pesupesemisvajaduste jaoks.

Millist tüüpi pesumasin on õrnade riiete jaoks parem?
 
Esilaetavaid pesumasinaid peetakse õrnade riiete jaoks paremaks. Õrn pöörlemine käsitleb neid kangaid hoolikamalt kui segisti või tiiviku liigutused pealtlaetavatel pesumasinatel. Seega, kui võrrelda pealtlaetavat ja eestlaetavat pesumasinat eriti hoolt vajavate peente kangaste puhul, on eestlaetav masin parim valik.
 
Mida peaksin pesumasina ruumi ja paigaldamise osas arvestama?

Eestlaetavad pesumasinat saab virnastada koos kuivatiga, mistõttu on need hea valik väikeste alade jaoks. Pealtlaetavad seibid vajavad rohkem vertikaalset ruumi ja neid ei saa virnastada. See on oluline, kui teie pesuruumis on vähe ruumi.