Auruahjus tervislike suupistete valmistamine

Viimati värskendatud 25.05.2020 22:06

Konserveeritud, marineeritud või veetustatud - auruahi teeb tervislikke ja maitsvaid suupisteid lemmikpuu- ja köögiviljadest.Valmistage suupisteid

Kodus tervislike suupistete valmistamine on lihtne - valige lihtsalt oma lemmikpuuviljad või -köögiviljad, mille hooaeg parasjagu on. Seejärel hoidistage või dehüdreerige need. Konserveeritud puuviljad sobivad suurepäraselt hommikupudru juurde või keskpäevaseks suupisteks. Marineeritud köögiviljad on suurepärane kõrval- või õhtusöögieelne suupiste. Puu- või köögiviljade kuivatamisel saate tervislikke krõpse, mida kõik armastavad.Puu- ja köögiviljade hoidistamine

Džemmi või hapukurki tehes võiksite aurufunktsiooni ära kasutada? Esiteks veenduge, et teil oleksid puhtad purgid,  aurutage seejärel purke ja kaasi 10 minutit täisauruga. Pärast aurutamist võtke need välja (need on kuumad!) Ja veenduge, et liigne vesi saaks välja, toetades need tagurpidi restile.

Järgmine samm on purgi täitmine kõige sellega, mida soovite säilitada - proovige oma piirkonnas hooaja jooksul kasvavat, enamik tooraineid sobib hästi! Kui purk on täidetud, keerake kaas kinni ja aurutage ahjus. Aeg varieerub sõltuvalt valmistatavast retseptist, kuid kui kuulete kaantelt klõpsatust, on tavaliselt aeg purgid ahjust välja võtta.

Kuidas säilitada värskeid puu- ja köögivilju? Erinevaid retsepte on palju, kuid üldreegel on see, et purgid täidetakse puu- või köögiviljadega (terved või tükeldatud), mõne vürtsi või lõhna- ja maitseainega ning kaetakse seejärel vedelikuga, enne kui see auruahju läheb.


Dehüdreeritud tervislike suupistete valmistamine

Puu- ja köögivilja dehüdreerimisel ei vaja te auruahju (kuigi mõnel meie Electroluxi auruahjal on spetsiaalne dehüdratsiooniprogramm), kuid see on kena viis tervislike suupistete valmistamiseks, mis on kas magusad või soolased. Allpool on üks meie lemmikuid, kuid proovige järele mis iganes teile meeldib või mille hooaeg on.


Kuidas puuvilju kuivatada: õunakrõpsud

2 vanaema Smithi õunu, 1 spl suhkrut


Viilutage õunad mandoliini abil õhukeseks.


Laduge viilud silikoonlehele või küpsetuspaberile.


Puistake suhkur õuntele ja küpsetage temperatuuril 85 ° C (või kasutage kuivatamisprogrammi) 1,5 tundi. Nautige!


Krõbe, kuldpruun ja ideaalselt mahlane

SteamCrispi ahjudes kombineeritakse tavaline kuumus auruga, et muuta teie toidud väljast krõbedaks ja kuldpruuniks, samas kui sisu on mahlane, toitainerikas ja maitse täiuslikult säilinud.


Avastage meie SteamCrispi ahjud