Kuidas pesta villaseid esemeid

Viimati värskendatud 14.05.2020 14:01

Aastaid kestvad villased esemed on suurepärane investeering, kui nende eest korralikult hoolitseda. Ükskõik, kas tegemist on luksusmantli või igapäevase kampsuniga, aitab nende nõuannete järgimine esemete kvaliteeti säilitada.


1. Villaste esemete pesemine pesumasinas

Kui teie pesumasinal pole villatsüklit, soovitame kasutada külmapesu tsüklit esemetele, millele on lubatud ainult käsipesu. Peske villaseid esemeid alati tagurpidi keeratult.


2. Valige targalt villapesuvahend

Vältige tugevatoimeliste pesuainete, ensüüme sisaldavate biopesuainete või pleegitusainete kasutamist. Kasutada tuleks spetsiaalset villapesuvahendit.


3. Kuidas villaseid rõivaid õigesti säilitada

Hoidke kampsuneid tasapinnal ja volditult, et neid venimise eest kaitsta. Kui peate esemeid riputama, kasutage selleks spetsiaalselt mõeldud kudumite riidepuid, et neile maksimaalset tuge pakkuda.


Peske ja kuivatage oma villaseid esemeid

Meie PerfectCare pesumasinate villaprogramm on sertifitseeritud Woolmarki ettevõtte poolt ning see on sama õrn kui käsipesu. Meie DelicateCare kuivatid pakuvad ka ainulaadset villakuivatustsüklit. Trumli spetsiaalne kiirus hoiab teie villa ühtlaselt trumli vastas ning see annab sama head tulemused kui tasapinnaline kuivatamine. Sellega on tagatud, et villased esemed ei tõmbu kokku ning on kaitstud keerdumise eest.